Úvodní stránka

Neplodnost

Nacházíte se v sekci: Dárcovství Darování vajíček a spermií

Darování vajíček a spermií (gamet)

Podmínkou léčby neplodnosti darovanými gametami (spermiemi a vaječnými buňkami) je naprostá anonymita. Dárkyně vajíček a dárce spermií nikdy nebudou vědět, komu byly buňky darovány, příjemce se nikdy nedozví, od koho gamety pochází.

V České republice není povoleno cílené darování (např. sestře).

Hledáme dárkyně vaječných buněk

Hledáme zdravé ženy ve věku 18 - 33 let, které by darovaly vaječné buňky méně šťastným ženám, které to potřebují a bez darovaných vajíček by nemohly otěhotnět a mít zdravé dítě a mohly ho vychovávat. Bližší informace Vám poskytneme na naší internetové adrese, telefonicky nebo při osobní návštěvě. Pomozte nám i oslovením Vašich známých, kolegyň či příbuzných.

KOMPENZACE NÁKLADŮ SPOJENÝCH S DAROVÁNÍM AŽ DO VÝŠE 25.000 KČ.

Dotazník pro dárkyně oocytů si můžete stáhnout zde.

Vyšetření dárců gamet

Dárci gamet (ženy i muži) jsou vybíráni na základě přísných kriterií a vyšetření dle Direktivy EU (genetické vyšetření - karyotypy, cystická fibroza, dědičné poruchy srážlivosti krve, hormonální vyšetření, pohlavně přenosné infekce). Spermie lze použít až po kontrolním vyšetření po 180 dnech skladování v tekutém dusíku.

Příprava příjemkyně

Pro příjem darovaných spermií ženu připravujeme pro IUI nebo IVF klasickou stimulací.

Pro příjem darovaných vajíček (oocytů) připravujeme sliznici děložní estrogeny. Po dosažení kvality nutné pro uhnízdění embrya setrvává pacientka na stejných dávkách do doby přenosu embryí a v případě těhotenství až do 10. týdne gravidity. 

vajco

 

img

Kde nás najdete

Boleslavova 246/2
Olomouc-Lazce

1. května 863/82
Polanka nad Odrou

Olomouc Polanka nad Odrou

Ukázat na mapě