Úvodní stránka

Neplodnost

Nacházíte se v sekci: Dárcovství Darování vajíček a spermií

Darování vajíček a spermií (gamet)

Podmínkou léčby neplodnosti darovanými gametami (spermiemi a vaječnými buňkami) je naprostá anonymita. Dárkyně vajíček a dárce spermií nikdy nebudou vědět, komu byly buňky darovány, příjemce se nikdy nedozví, od koho gamety pochází.

V České republice není povoleno cílené darování (např. sestře).

Vyšetření dárců gamet

Dárci gamet (ženy i muži) jsou vybíráni na základě přísných kriterií a vyšetření dle Direktivy EU (genetické vyšetření - karyotypy, cystická fibroza, dědičné poruchy srážlivosti krve, hormonální vyšetření, pohlavně přenosné infekce). Spermie lze použít až po kontrolním vyšetření po 180 dnech skladování v tekutém dusíku.

Příprava příjemkyně

Pro příjem darovaných spermií ženu připravujeme pro IUI nebo IVF klasickou stimulací.

Pro příjem darovaných vajíček (oocytů) připravujeme pouze sliznici děložní vzestupnými dávkami estrogenů. Po dosažení kvality nutné pro uhnízdění embrya (více než 7 mm) setrvává pacientka na stejných dávkách do doby přenosu embryí a v případě těhotenství až do 10. týdne gravidity. Léky lze vysadit pouze při opakovaně negativním (3x) těhotenském testu. Pokud vhodné vaječné buňky do 30 dnů nenajdeme, necháme sliznici odkrvácet a připravíme vhodné podmínky po menses znovu.

vajco

Hledáme dárkyně vaječných buněk

Hledáme ženy, které by darovaly vaječné buňky svým méně šťastným kolegyním. Pro mnohé z nich jde o jedinou možnost, aby měly možnost vychovávat své dítě. Bližší informace Vám poskytneme na naší internetové adrese, telefonicky nebo při osobní návštěvě. Pomozte nám i oslovením Vašich známých, kolegyň či příbuzných.

Dotazník pro dárkyně oocytů si můžete stáhnout zde.

img

Rychlý kontakt

telefon: +420 585 22 12 81

Podrobné kontakty

Kde nás najdete

Boleslavova 246/2
Olomouc-Lazce

1. května 863/82
Polanka nad Odrou

Olomouc Polanka nad Odrou

Ukázat na mapě