Úvodní stránka

Jednodenní chirurgie

Nacházíte se v sekci: Jednodenní chirurgie Hydrolaparoskopie

UTHL - Hydrolaparoskopie

Ultrazvukově sledovaná transvaginální hydrolaparoskopie je celosvětově nová metoda, umožňující (stejně jako laparoskopie) vizualizaci malé pánve ženy. Předností UTHL je ambulantní provedení, monitorování celého výkonu ultrazvukem a pozorování vejcovodů v přirozeném prostředí tekutiny (při laparoskopii je dutina břišní plněna plynem). Pro svou jednoduchost (přístup přes zadní stěnu poševní) je metoda UTHL téměř prosta komplikací, je pacientkami velmi dobře snášena a je snadno opakovatelná. Metodu provádíme v celkové anestézii. Dvě hodiny po výkonu pacientky odcházejí domů. Doporučujeme 2-5 denní pracovní neschopnost a tělesné šetření. Zátěž pro organismus ženy je minimální, v následujícím cyklu lze provádět IVF. Vždy ji provádíme současně s hysteroskopií.

ustl ustl2 uthl
Nástroje potřebné k provedení UTHL Nástroje potřebné k provedení UTHL Schéma ultrazvukově sledované transvaginální hydrolaparoskopie

Indikací k provedení výkonu jsou nejčastěji poruchy plodnosti, ale lze ji využít i k vyloučení poškození vejcovodů nebo endometriozy ve věku po splnění reprodukčních povinností.

Kde nás najdete

Boleslavova 246/2
Olomouc-Lazce

1. května 863/82
Polanka nad Odrou

Olomouc Polanka nad Odrou

Ukázat na mapě