Úvodní stránka

Neplodnost

Nacházíte se v sekci: Léčba neplodnosti

Léčba neplodnosti

Léčba neplodnosti za posledních dvacet let výrazně zvýšila šanci mít dítě i párům, kterým by se to v minulosti podařilo jen výjimečně. Podle odborných studií byla úspěšnost cyklů IVF v České republice na počátku devadesátých let kolem 20 procent. Díky výběru kvalitních vaječných buněk a spermií však dnes naše centrum dosahuje při léčbě neplodnosti u některých skupin žen úspěšnost až 75 %.

Poruchami plodnosti trpí v České republice každá pátá dvojce, která touží mít dítě. U části párů je porucha na straně ženy, u části na straně muže. Zhruba u desetiny partnerských dvojic mají sníženou plodnost oba. Zejména mužské neplodnosti v posledním období přibývá. Léčba to však dokáže vyřešit.

K nejčastějším důvodům neplodnosti u žen se řadí poškození vejcovodů, hormonální poruchy, vrozené vývojové vady dělohy, endometrióza, řada imunologických faktorů a další. Umělé oplodnění (metoda IVF) dokáže zcela vyřešit neplodnost způsobenou poškozenými vejcovody. IVF se uplatňuje i v dalších indikacích a v průběhu let přibývá žen ve věku 40 let a starších, které podstupují léčbu neplodnosti pomocí IVF.

Nejčastější příčinou neplodnosti u mužů je špatná kvalita spermií. 

Fertilitu (plodnost) ovlivňuje aktuální zdravotní stav, případná urogenitální infekce, přítomnost varikokély, poškození chámovodů, genetiské predispozice, genetické choroby a životospráva (konzumace alkoholu a jiných návykových látek).

Léčba neplodnosti se skládá z různých metod asistované reprodukce - IVF, IUI, ICSIPICSI - a ty dokáží často vyřešit celou oblast mužské neplodnosti. U mužů se sníženými hodnotami spermiogramu doporučujeme vyšetření karyotypu ev. provedení jiných genetických testů, které mohou příspět k odhalení příčin neplodnosti.

Uvažujete-li o léčbě neplodnosti, vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Kde nás najdete

Boleslavova 246/2
Olomouc-Lazce

1. května 863/82
Polanka nad Odrou

Olomouc Polanka nad Odrou

Ukázat na mapě