Úvodní stránka

Neplodnost

Nacházíte se v sekci: Léčba neplodnosti NOVINKA Fertile Plus

NOVINKA Fertile Plus

Fertile Plus®Microfluidic Sperm Sorting Chips

Mužský faktor neplodnosti je velice běžný. Základním vyšetřením je samozřejmě spermiogram. Při spermiogramu se hodnotí parametry, které ovlivňují schopnost spermií oplodnit vajíčko. Určujeme počet spermií na mililitr, motilitu – podíl pohyblivých a nepohyblivých spermií a charakter jejich pohybu a morfologii – podíl spermií, které mají správný, respektive nesprávný tvar. Spermie jsou vysoce náchylné na poškození jaderné DNA. U mužů s abnormalitami ve spermiogramu je zvýšené množství spermií s fragmentací DNA. Toto poškození může být příčinou snížené plodnosti muže a dává se do souvislosti s delším časem potřebným na otěhotnění. Pokud k oplození dojte, může se fragmentace DNA projevit horším vývojem embryí nebo i časným potratem. Příčina vzniku fragmentací DNA je multifaktoriální, řada zdrojů uvádí škodlivost expozice teplu, negativní dopad oxidativního stresu.

Fertile Plus® - čipy pro selekci spermií nabízí alternativní šetrnější metodu zpracování spermií pro jejich další použití v metodách asistované reprodukce IUI, IVF a ICSI. Metoda nevyžaduje žádnou předchozí úpravu vzorku spermatu a použití přístrojů (např. odstředivka), které mohou zvyšovat oxidativní stres spermií.

Metoda pro selekci spermií Fertile Plus® je metoda třídění spermií pomocí čipu na jedno použití - bez použití chemie. Metoda je založena na principu přirozeného výběru spermií průchodem přes mikrobariéry napodobující přirozené prostředí reprodukčního systému ženy (vejcovody). Vytříděné spermie mají lepší morfologii, genetickou kvalitu a více než dvojnásobnou životaschopnost a pohyblivost než nevytříděné spermie. Metoda prokazatelně zvyšuje úspěšnost cyklu až o 25%.

Kdy tuto metodu doporučujeme?

  • pokud při předchozím cyklu byla nízká míra oplodnění vajíček za pomocí metody ICSI,
  • při opakovaně neúspěšné IUI,
  • při opakovaných potratech,
  • při špatné kvality embryí při předchozích IVF cyklech,
  • po opakovaných embryotranferech bez následného zahnízdění embrya,
  • v dalších případech v závislosti na doporučení lékaře.

Jak tato metoda funguje?

Fertile Plus®je dvoukomorový sterilní jednorázový „čip“. První komora obsahuje vstupní otvor pro vzorek spermatu a kapalinový kanálek, který je oddělen od druhé komory mikroporózní membránou. Rozměry kanálku a poréznost membrány jsou designovány k roztřídění a sběru nejkvalitnějších spermií po 30 minutové inkubaci v 37 stupních Celsia.

CENA: 4 500 Kč.

Čip Fertile Plus

Kde nás najdete

Boleslavova 246/2
Olomouc-Lazce

1. května 863/82
Polanka nad Odrou

Olomouc Polanka nad Odrou

Ukázat na mapě