První návštěva

Na první konzultaci s Vámi lékař probere Vaše potíže a všechna absolvovaná vyšetření. Navrhne Vám diagnostický a léčebný postup a bude Vás informovat o úhradách zdravotních pojišťoven.

Jak první návštěva probíhá?

Pohovoru se zpravidla účastní celý pár. Trvá asi hodinu, takže je dostatečný prostor zodpovědět všechny Vaše dotazy a podrobně vysvětlit jednotlivé metody. Předchozí vyšetření jsou v centru asistované reprodukce FERTIMED doplněna o laboratorní hormonální vyšetření, ultrazvukové prohlídky, vyšetření spermiogramu, imunologických poruch a geneticky přenosných nemocí.

Co si přinést?

K první konzultaci je vhodné přinést doporučení ošetřujícího gynekologa a všechny dostupné zprávy o dosavadních vyšetřeních a prodělané léčbě. Toto doporučení ale nevyžadujeme.

Jaká vyšetření provádíme?

V případě potřeby lze provést komplexní vyšetření diagnostickou laparoskopii a hysteroskopii. U ženy primárně vyšetřujeme funkci vaječníků, u muže pak zjišťujeme množství a kvalitu spermií. Na základě stanovené diagnózy je páru navržen optimální postup léčby.

Hormonální vyšetření ženy

Vyšetření provádíme 2. - 3. den menses. Z tohoto odběru jsme schopni posoudit funkci vaječníků a odhadnout jejich reakci na stimulaci.

Vyšetření spermií

Vyšetření spermií je komplexní. Zahrnuje především vyšetření počtu, pohyblivosti a morfologie spermií.

Kontaktní formulář