Gynekologie - často kladené otázky

Jak u Vás probíhá genetické vyšetření v prvním trimestru?

Kombinovaný screening v prvním trimestru probíhá na naší klinice jednou týdně. Klientka se může objednat bez nutnosti žádanky. Balíček je zpoplatněn částkou 1500 Kč včetně vyšetření PIGF (test na rizikovost vzniku preeklampsie). Většina pojišťoven po absolvování screeningu tento náklad částečně proplácí. Klientka přichází ráno na sepsání dokumentace a odběr krve. Ultrazvuk provádíme během dopoledních hodin a trvá zhruba 20 minut. Zpráva z vyšetření se odesílá poštou do týdne na adresu klientky spolu s termíny na druhý trimestr a fecho. Více informací v odkazu.

Můžu si s sebou vzít doprovod na genetické vyšetření plodu?

Ano, s sebou si můžete přivést doprovod, ultrazvuk se provádí přes břišní stěnu pacientky. V zájmu provedení důležitého screeningu, prosíme, minimalizujte doprovod na 1-2 osoby.

Je možné si zakoupit fotografii plodu?

Ano, fotografie může být pořízena během prvo i druhotrimestrálního screeningu. Foto je zpoplatněno 100Kč/1ks.

Jak probíhá vyšetření u druhotrimestrálního screeningu?

Screeningové vyšetření v druhém trimestru provádíme jednou týdně v odpoledních hodinách společně s fetální echokardiografií. Klientka se může objednat bez nutnosti žádanky. Balíček vyšetření je zpoplatněn. Cenu najdete v ceníku.

Provádíte doplňující vyšetření fetální echokardiografie?

Ano. Vyšetření u nás provádí specialistka na toto vyšetření, paní docentka Klásková, v odpoledních hodinách jednou týdně.

Kolik u Vás stojí genetické vyšetření plodu?

Aktuální ceník naleznete na našich webových stránkách zde. Prvostrimestrální screening doplňujeme o vyšetření PIGF (rizikovost na vznik preeklampsie).

Co je PlGF?

Placentární růstový faktor je biochemický marker, který zpřesní výsledek prvotrimestrálního screeningu ve smyslu stanovení rizika preeklampsie u ženy a růstové restrikce plodu.

Co je preeklampsie?

Jde o závažné onemocnění matky objevující se ve druhé polovině těhotenství spojené s vysokým tlakem, otoky a přítomností bílkoviny v moči. Nepoznaný a neléčený stav může mít závažné důsledky jak pro plod, tak i pro matku.

Provádíte 3D/4D zobrazení plodu?

Ano, po telefonické domluvě provádíme nejlépe mezi 20. a 30. týdnem gravidity. Ultrazvukové zobrazení provádí školená sestra. V ceně vyšetření dostanete fotky na flash disku.

Poskytujete i standardní gynekologickou péči?

Ano, naše klinika poskytuje služby IVF, jednodenní chirurgii, spektrum screeningových vyšetření a mj. gynekologickou péči i péči o těhotné. Preventivní prohlídka je hrazena ze zdravotního pojištění. Nové klientky stále nabíráme, je možno se k nám objednat a zaregistrovat.

Poskytujete i následnou péči v těhotenství?

Ano, v rámci ambulantní péče sledujeme ženy po dobu celého těhotenství až do porodu. Nabízíme profesionální tým lékařů a sester. Vybaveni jsme profesionálními ultrazvukovými přístroji GE Voluson.

Je možné se k Vám objednat na punkci cysty?

Ano, naše zařízení se specializuje na provádění jednodenní chirurgie. Výkon je možné podstoupit v analgosedaci (podáním léků zmírňující bolestivé pocity) nebo v celkové anestezii. Lékař zkontroluje ultrazvukem typ cysty a následně odsaje přes poševní stěnu pod kontrolou ultrazvukem její obsah speciální tenkou jehličkou (srovnatelnou s jehlou na odběr krve). Žena může odejít do 2 hodin po výkonu.

Provádíte ukončení těhotenství?

Ano, jedná se o ambulantní výkon, který se provádí v celkové anestezii a není hrazen ze zdravotního pojištění.

Je možné vystavit recept a poslat poštou?

Naše centrum nově zavedlo zasílání receptů SMS zprávou po předchozí telefonické domluvě. Samozřejmě je nadále možné osobní předání na našem pracovišti.