Nativní cyklus

Jedná se o cyklus IVF, kdy nedochází k podávání žádných hormonálních léků před odběrem oocytu. Tento způsob umělého oplodnění stál na počátku asistované reprodukce.

Pro koho je určen?

Nativní IVF je vhodný zejména pro pacientky s velmi špatnou odezvou na hormonální stimulaci vaječníků.

Jak probíhá vstupní prohlídka?

K první konzultaci je vhodné přinést doporučení ošetřujícího gynekologa a všechny dostupné zprávy o dosavadních vyšetřeních a prodělané léčbě. Toto doporučení ale není v žádném případě podmínkou. Při první konzultaci s Vámi lékař probere všechna doposud absolvovaná vyšetření a anamnézu (soubor informací o vašem zdravotním stavu). Navrhne Vám další možnosti vyšetření a léčebný postup. Bude Vás také informovat i o úhradách zdravotních pojišťoven. Pohovoru se zpravidla účastní celý pár.

Jak probíhá zákrok?

U pacientky je sledováno dozrávání oocytu v přirozeném (nativním) cyklu a pacientka si pouze dva dny před odběrem oocytu aplikuje injekci na vyvolání ovulace. Poté vajíčko odsajeme, oplodníme a vzniklé embryo přeneseme ženě do dělohy.

Úspěšnost

U nativního cyklu dojde většinou k odběru maximálně jednoho přirozeně dozrávajícího oocytu. Při porovnání se standardní léčbou IVF je mnohem nižší pravděpodobnost získání kvalitního embrya pro následný embryotransfer. Pokud chcete svou šanci zvýšit, je dobré zvolit IVF cyklus s minimální stimulací, kdy je podáváno nižší dávka stimulačních léků než u obvyklého IVF a dochází tak s vyšší pravděpodobností k uzrání více než jednoho oocytu.

Kontaktní formulář